Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan: 7 ayda 60 binin üzerinde artçı sarsıntı yaşandı

Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur, Sanatçı Deniz Akkaya ve Züleyha Ortak; Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu nezaretinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti. 6 Şubat depreminin ardından yıkımların yaşandığı Malatya’da son durumu aktaran Gürkan, kalıcı konutların ekim-kasım aylarında hanelere teslim edileceğini söyledi.

“60 BİNİN ÜZERİNDE BAĞLI KİŞİ OLUŞTU”

Bölgede artçı sarsıntıların devam ettiğini belirten Başkan Gürkan, “Ziyaretiniz ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. 6 Şubat’tan bu yana bölgede 60 binin üzerinde artçı sarsıntı yaşandı. Bu nedenle vatandaşlar kalma konusunda dahi psikolojik tereddüt yaşıyor. Sağlam evlerde. Çoğu evde. Ya da konteyner kentlerde kalmayı tercih ediyorlar. İnşallah bu süreç durur ve vatandaşlarımız bir an önce evlerine yerleşirler.” söz konusu.

“KALICI KONUT EKİM-KASIM GİBİ TAMAMLANACAK”

Kalıcı konut çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Gürkan, “İnşallah ekim ve kasım aylarında vatandaşlarımızı kalıcı konutlara yerleştireceğiz. Deprem büyük bir deprem, yüzyılın felaketidir. Valimiz, ordu komutanlığımız ve hükümetimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Yaraları sarmak için. Kasım ve Aralık aylarında 25 bin konut yapılıyor, haneler. “Sahipleri evlerine yerleşecek. Kalıcı işyerleri için de çalışmalar sürüyor. Çarşımız yıkıldığı için kesikli işyerleri yaptık. Esnafımızın mağduriyetlerini en aza indirmek için çaba harcıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu