Haber

12 bin 500 depremzede Trabzon’da ağırlandı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Trabzon’da kalan depremzede sayısı 12 bin 500’e ulaştı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda meslek liselerindeki öğretmen ve öğrenciler ile Ortahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ndeki usta öğretici ve kursiyerlerin hazırladığı uyku tulumu, su, soba, kahvaltılık ve ekmek bahçedeki 2 TIR’a yüklendi. 80. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

Vali İsmail Ustaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, okul müdürleri ve öğrenciler de malzemelerin kamyonlara yüklenmesine yardımcı oldu.

Ustaoğlu, gazetecilere deprem bölgesinden 12 bin 500 kişinin Trabzon’a geldiğini söyledi.

Depremzedelerin 8 bin 500’ünün konutlarda ağırlandığını belirten Ustaoğlu, “Trabzonlu hemşehrilerimiz evlerini açarak vatandaşlarımızı karşılıyor. Vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” söz konusu.

Depremzedelerin yaralarının sarılması için yardım seferberliğinin tüm hızıyla devam ettiğini vurgulayan Ustaoğlu, “İlde meslek lisesi öğrencilerinin ihtiyacı olan uyku tulumu, soba gibi ısınma ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar yapılıyor. ve ilçe, deprem bölgesinde.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda 200 soba ve 1300 uyku tulumu hazırlandığını belirten Ustaoğlu, “İl ve ilçelerimizdeki meslek liselerimiz ihtiyaç oldukça bu faaliyetlerine devam edecek.” terimini kullandı.

Soba imalatına takviyeler veren öğrenci Muhammet Ali Köksal, depremzedelerin ısınma sorunu için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu