Haber

Hırsızlıktan tutuklanan emniyet müdürü görevden alındı

Maraş merkezli depremlerin ardından Antep’in İslahiye ilçesinde görevli olan ve depremzedelere dağıtılan bazı yardım malzemelerini resmi otobüse yükleyerek evine getiren emniyet müdürü Yadigar İ., açığa alındı.

Tekirdağ Valiliği, 4’üncü sınıf emniyet müdürünün serbest bırakılmasına isim denetimiyle itiraz ettiğini açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, “06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde görevlendirilen bir polis memurunun depremzedeler için gönderilen bazı yardım malzemelerini getirip afet dönüşü evinde muhafaza ettiğine dair tutanak tutması sonucunda” İşçi hakkında idari soruşturma başlatıldı ve işten uzaklaştırıldı, ardından hızla açığa alındı.Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen işçi, mahkemeye çıkarılarak denetim şartıyla serbest bırakıldı. Bu karara Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından itiraz edilmiştir.Olay Valiliğimiz ve Polisimiz tarafından yakından takip edilmektedir.Kararlılıkla sürdürülmeye devam edilecektir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bu sırada Yadigar İ.’nin deprem bölgesinden çektiği kafeslerdeki 2 kuşun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak, ‘Deprem ve yaralı kuşlarım’ yazdığı görüldü.

Altyazı

Ne oldu?

Tekirdağ Çevik Kuvvet Şube Müdürü 4’üncü Sınıf Emniyet Müdürü Yadigar İ., yaşanan depremlerin ardından Antep’in İslahiye ilçesinde görevlendirildi. Yadigar İ., 26 Şubat’ta görevinin sona ermesinin ardından resmi otobüsle Tekirdağ’a döndü. Tekirdağ’a depremzedeler için hazırlanan çok sayıda yardım malzemesini otobüsle getirdiği belirlendi.

Polis müdürü, ihbar üzerine Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alındı. Yadigar I’in konutunda yapılan aramada; 1 Jeneratör, 2 Büyük Çadır, 5 Siyah Renkli Orta ve Kontak Kablo, 9 Şişme Yatak, 5 Uyku Tulumu, 5 Seyahat Çantası, 7 Bere, 2 Çizme, 2 Yağmurluk, 5 Yağmurluk Üstü, 1 Yağmurluk Altı, 4 Küçük Çadır, 15 kilo Köpek Maması, 3 Elektrikli Isıtıcı ve Su Isıtıcı Parçaları ele geçirildi.

Gözaltına alınan Emniyet Müdürü Yadigar İ., adliyeye sevk edildi. Savcılık tarafından yapılan soruşturmanın ardından “hırsızlık” hatasından tutuklanması için nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Bu değil; hakim, emniyet müdürü adındaki denetim kuralıyla serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu