Teknoloji

Kişiselleştirilmiş Chatbot’lar “GPT’ler” ChatGPT ile Herhangi Bir Sohbete Eklenebilir

OpenAI yakın zamanda şunu söyledi: ” GPT” Adı verilen tamamen kişiselleştirilmiş sohbet botlarını tanıttı. Kullanıcıların hiçbir kod yazmadan oluşturabilecekleri bu botların yer alacağı GPT Store bu ayın başlarında resmi olarak açıldı. Mağazalar ve GPT’ler yalnızca ücretli abonelerin kullanımına sunuldu.

Şirket şimdi de GPT kullanımını yaygınlaştırmak için yeni bir atılım gerçekleştirdi. Şimdi bu özel botlar herhangi bir konuşmaya eklemümkün olacak.

GPT’ler konuşmalar sırasında etiketlenebilir ve kullanılabilir

Yeni özelliği biraz daha açıklayalım. Diyelim ki ChatGPT ile sohbet ediyorsunuz. Bu sohbete tek tıklamayla GPT ekleyebileceksiniz. bu da “@”Listeden bir GPT yazıp seçerek mümkün olacaktır.

Bunun kullanıcılar açısından oldukça faydalı olabileceğini söyleyebiliriz. GPT’ler belirli konularda derinlemesine bilgi sahibi olacak şekilde eğitilir. Örneğin GPT Mağazasında şu anda kod veya tasarım öğreten farklı GPT’ler bulunmaktadır. Konuşmaya eklendiklerinde kullanıcı için çok daha faydalı olabilirler.

Tabii bu özellik de yalnızca ücretli aboneler için Teklif edilecek. Yani ChatGPT’yi ücretsiz kullananlar konuşmalarına GPT ekleyemeyecek.

GPT’ler hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek istiyorsanız:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu